Otvorené búdy Radošovce 2014

O t v o r e n é b ú d y R a d o š o v c e 2 0 1 4

Facebook
Twitter
LinkedIn

Druhý ročník podujatia Deň otvorených búd v Radošovských vinohradoch 2014 sa skutočne vydaril. Optimálny počet návštevníkov a krásne počasie umožnili kľudné vychutnávanie vínka, porozprávanie sa s vinármi a zároveň aj veľmi príjemnú prechádzku po vinohradoch.

Vinohradnícky spolok Radošovce

Deň otvorených búd v Radošovských vinohradoch vychádza z iniciatívy miestnych vinárov združených vo Vinohradníckom spolku Radošovce. Uvedomujúc si kvalitu svojich vín a potenciálu ktorý miestne vinohrady ponúkajú, sa tak rozhodli nadviazať na celosvetovo úspešný koncept otvorených pivníc. Obec Radošovce má bohatú vinohradnícku tradíciu Vinohradnícky spolok sa snaží pokračovať a ďalej rozvíjať tieto aktivity. Či už sú to tradičné Veľkonočné výstavy vín so skoro 40-ročnou históriou, „Hurbánkovské slávnosti“ na sviatok sv.Urbana, svätenie a ochutnávka mladých vín a samozrejme aj aktuálna ochutnávka priamo vo vinohradoch.

Tento rok na návštevníkov čakalo celkovo 21 vinárov s vyše 100 vzorkami vína. Nakoľko sú búdy od seba miestami vzdialené, návštevník tak má možnosť poprechádzať sa po tomto regióne plnom dobrého vína, zaujímavých sklepov, poctivých vinárov, starých aj nových vinohradníckych domčekov – po našom „búd“ a spoznať krásy miestnej prírody. Pri slnečnom počasí ktoré sprevádzalo podujatie tento rok môžeme hovoriť o zdravom popoludní strávenom v prírode. Nie len príroda, ale aj kvalitne urobené víno pôsobí priaznivo na náš organizmus. Ak k tomu pripočítame aj pôsobenie smiechu a dobrej nálady ktorá sa počas podujatia šíri,  môžme hovoriť o pozitívnych benefitoch podujatia aj zo zdravotného hľadiska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.