Etikety ročníka 2015

Víno Alora ročník 2015

Ročník 2015 bol pre vinárstvo Víno Alora výnimočný. Podarilo sa nám dorobiť vína, ktoré na mnohých výstavách zožali úspech a chutili aj náročným degustátorom či odborníkom. Celkovo sa nám podarilo dorobiť 5 odrôd. Všetky vína boli robené ručne, bez použitia moderných technológií, bez chemických prípravkov. Napriek tomu boli všetky zdravé, svieže a ovocné. Jednalo sa o tieto odrody:

  • Veltlínske Zelené 2015
  • Veltlínske Červené Skoré 2015
  • Rulandské Biele 2015
  • Frankovka Modrá rosé 2015
  • Frankovka Modrá 2015

Víno Alora Etikety 2015

Pri vytváraní nových etikiet sme strávili dlhé večery uvažovaním a premýšľaním. Návrh etikiet ktoré sa menia každý rok vychádza z rúk a mysle nášho vinára. Ten sa do etikiet snaží vniesť pocity zo súčasného ročníka, charakteru vína, ale aj osobného života. Etikety tak zobrazujú časť vinárovej práce, ale aj časť jeho duše. V súhre s limitovanou produkciou vína ktorá je spracovaná výhradne ručne, etikety predstavujú posledný kúsok tejto mozajky.

Základom ročníka 2015 je slovo NÁDYCH, ktoré je veľmi silné. Predstavujeme si pod ním život, vznik niečoho nového, ale aj neskrotnosť, neoblomnosť. V tomto duchu sme sa následne snažili zobraziť tieto silné myšlienky do jednoduchého a vystihujúceho návrhu. Nádych zobrazujú 3 farebné bodky. Vrchná malinká s ostrými okrajmi predstavuje základ všetkého. Je to impulz, vibrácia, či svetlo. Následné 2 bodky postupne narastajú a ich okraje sa strácajú na pozadí a miznú.