Blatnické búdy pod hviezdami 2014

Zažiť len raz také podujatie ako boli Blatnické búdy pod hviezdami 2014 by bol hriech. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník. Nádherná vinárska atmosféra, veľmi kvalitné vína a samozrejme špeciality ako napr. cuveé Blatnický Roháč dotvárajú celý komplex krás podujatia.

Víno, mesiac a hviezdy

Po približne hodinovej ceste malým autobusom sa ocitáme uprostred dlhej poľnej cestičky ktorú z jednej strany lemujú malé pivničky (búdy) a z druhej strany sa naskytuje pohľad na obec Blatnica pod Svatým Antonínkem, ktorej krásy zdôrazňuje zapadajúce slnko. Lístky kúpené v predpredaji vymieňame za poháre, mapku a ďalšie dôležité veci potrebné k ochutnávke. Ani sa nenazdáme a pri odchode z jednej z búd nám na cestu svieti mesiac, v pozadí počuť cvrčkov a som-tam zvuky cimbálovej hudby.

VOC Blatnica

O tom že sú blatnické vína výnimočné hovorí aj skutočnosť, že výrobcovia z Cechu blatnických vinárov sa pýšia označním VOC (víno originálnej certifikácie). Takéto vína spĺňajú prísne podmienky označenia a kvality. Odroda hrozna typická pre danú oblasť sa musí zbierať ručne a pochádzať z presne označeného miesta. Okrem toho vína musia spĺňať stanovené podmienky nielen pri pestovaní, ale aj pri samotnej výrobe vína.

Blatnické búdy pod hviezdami 2014 fotogaléria

Pozrite si fotogalériu, ktorá Vám podujatie priblíži. Nie je však nad to zažiť podujatie naživo: